AMERİKA DİL OKULLARI FİYATLARI

AMERİKA DİL OKULLARI FİYATLARI


AMERİKA DİL OKULLARI FİYATLARI

Amerika Dil Okulları fiyatları genelde $500-600 civarında olup, bazı okullarda bu ücrete sağlık sigortası ve sosyal 

aktiviteler dahildir.

Amerika’daki dil okulları ve üniversitelere bağlı yabancı dil merkezleri, öğrencilere ve profesyonellere yönelik zengin dil eğitim programları na sahiptirler. İngilizce eğitimi alacak öğrencilerin katılabileceği programların ders saati haftalık minimum 20 ders ve üzeri olmalıdır. New York, Boston, San Francisco, Los Angeles ve San Diego uluslararası öğrencilerin dil eğitimi konusunda en çok tercih ettikleri şehirlerdir. Amerika TOEFL’sız üniversite geçişi için ideal bir seçenektir. Amerikada 500 ünversiteye hiçbir sınava girmeksizin direk geçiş yaptırabilmekteyiz.
Amerika’daki dil okulları konaklama ihtiyacınız için size çeşitli seçenekler sumaktadır. Birçok ülkede olduğu gibi, Amerika’da da en ekonomik ve mantıklı konaklama modeli aile yanı konaklamadır. Genellikle yarım pansiyon olarak verilen aile yanı konaklama paketlerinde tek ya da 2 kişilik oda tercih edebilirsiniz. Büyük şehirler haricinde aileler çoğu zaman okulunuza yakın yerlerde olacaktır. Kahvaltı ve akşam yemeklerinin aile tarafından hazırlanması size çok önemli bir para tasarrufu sağlar. Ailelerin güvenlik kontrolleri okul tarafından yapılır ve memnuniyetsizlik durumunda aileler değiştirilir. Aile yanı konaklama kültürel değişim, arkadaşlık ortamı ve dil pratiği açısından da en çok tercih edilen konaklama modelidir. Amerika’da dilerseniz yurt ya da otel tipi konaklama da tercih edebilirsiniz. Ancak bu seçeneklerin aile yanı konaklamaya göre daha pahalı olabileceğini ve yemekler için ekstra harcama yapmanız gerekebileceğini hatırlatmak isteriz. Amerikada dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izni haftada 20 saat olarak sadece kampüs içinde mevcuttur. Ancak kısıtlı olan kampüs içindeki işler daha çok akademik eğitim alan öğrenciler tarafından değerlendirilmekte olduğundan dil okulu öğrencilerinin yasal olarak çalışma izinleri yok denecek kadar azdır.

Amerika’da dil eğitimi almak , Türkiye’deki herhangi bir dil kursu ile karşılaştırıldığında, getirisine göre aslında çok pahalı olmayan bir eğitimdir. Amerika, kısa sürede İngilizcenizi geliştirebileceğiniz bir ortam sunmaktadır. Çünkü bir dili öğrenmenin en iyi yolu dili yaşayarak öğrenmektir. Amerika’da eğitim masraflarınız düşündüğünüz süre ile doğru orantılıdır. Danışmanlarımız süre belirtmeniz durumunda size ortalama bir bütçe çıkarma konusunda yardımcı olacaklardır.

 

Bize Sorun »

Lutfen mesajinizin anlasilir olmasina ozen gosteriniz.