GMAT KURSU FİYATLARI

GMAT KURSU FİYATLARI


GMAT Eğitimi

1.GMAT nedir?
GMAT (Graduate Management Admission Test) Graduate Management Admission Council (GMAC) tarafından yönlendirilen ve Educational Testing Service (ETS) tarafından gerçekleştirilen bir sınavdır. GMAT sözel, sayısal ve analitik yetenekleri ölçmeyi amaçlayan ve katılımcıların işletme vb alanlar üzerine yüksek lisans eğitimi alma yeterliliklerini belirlemede yardımcı olmayı amaçlayan bir sınavdır.

Gmat sınav sonucu Türkiye’deki üniversitelerde de ALES yerine geçer.

2. GMAT sınavına kimler katılabilir?
Bu sınava Amerika’daki yüksek lisans ve doktora programlarının işletme, yönetim vb bölümlerine başvuracak öğrenciler katılmaktadır.

3. GMAT sınavını hangi kuruluşlar kabul etmektedir?
GMAT sınavı Amerikan ve Türk üniversitelerince kabul edilmektedir.

4. GMAT sınavına nasıl başvurulur?
Bilgisayara dayalı GMAT sınavına test merkezlerinden bir randevu alarak kayıt olabilirsiniz.
Bunu yaparken aşağıdaki yollardan herhangi birisini kullanabilirsiniz:
-Doğrudan sınav merkezlerinden birini arayabilirsiniz.
-GMAC web sitesi www.gmac.com vasıtasıyla kısa bir süre sonra internet üzerinden (Visa, MasterCard, ya da American Express Kartları ile) kayıt yaptırmak mümkündür)

5. GMAT sınavının süresi ne kadardır?
Sınavın toplam süresi 210 dakikadır.

2 Soru »

  1. duygu temizer -

    merhabe ben gmat kursuna baslamak istiyorum.izmirde yasiyorum ama nisan ayi sonunda baslamak istiyorum. istanbulda olabilr.fiyatlarinizi ogrenebilrim.

    • Merhaba Duygu Hanım, GMAT programı için sizi en yakın zamanda seviye tespit sınavına bekleriz.Bu program için Advanced seviyesinde İngilizce bilmeniz gerekmektedir.Sınıf derslerinde 56 saatlik eğitim verilir ve bu eğitim sınavın sözel kısmıyla ilgilidir.Ücreti 1490,00 TL şeklindedir.İstanbul/Kadıköy şubemizde hafta sonu öğleden sonra 15:30-19:10 arasında ders yapılmaktadır.

Bize Sorun »

Lutfen mesajinizin anlasilir olmasina ozen gosteriniz.