İngilizce ÖğrenmeİNGİLİZCE ÖĞRENME

Bazı öğrenciler, İngilizcel öğrenmeye yetenekli olmadıklarına ya da yabancı dil öğrenemeyeceklerine inanırlar. Bu doğru değildir. Eğer gerekli zaman ve çaba harcarsa, herkez yabancı dil öğrenebilir. Aşağıda, size İngilizce öğrenme sürecinde yardımcı olacak bazı ipuçları bulacaksınız.

Hergün Düzenli Çalışın:

Dil öğrenmek için derslere girmek, diğer alanlarda ders çalışmaktan ve derslere girmekten farklıdır. Dil öğrenimi kümülatif bir süreçtir, bir haftada yabancı dil öğrenemezsiniz. Eğer dili öğrenmek istiyorsanız hergün en az 1-2 saatinizi çalışmaya ayırmalısınız.

Çalışma Zamanınızı Parçalara Ayırın:

Gün içinde, İngilizce çalışmak için 15-30 dakikalık zaman dilimleri ayırın. Her seferinde farklı bir alanı çalışın. Örneğin ilk sefer gramer, ikinci sefer kelimeler vb. Çalışmaya başladığınızda ilk yarım saat tekrar yapın; 10 dakika gramer, 10 dakika kelime, 10 dakika okuma vb. Böylelikle en azından derli toplu bir başlangıç yapmış olacaksınız. Yabancı dil öğrenirken, zamanınızın %80 ini tekrar etmek ve pratik yapmakla geçirmeniz gerekir.

HDevamsızlık Yapmadan Derslere Girin:

Derse hazırlanmamış bile olsanız, mutlaka derse gidin. Ders saatleri sizin için en iyi zamanlardır. Derslere girmeden önce 5-10 dakika hazırlık yapın.

Derslerde Rahat Olun:

Sınıf arkadaşlarınızı tanıyın ve iyi bir ilişki geliştirin. Öğretmenlerinizi ders saatleri dışında, ofis saatlerinde ziyaret edin, onlarla sohbet edin ve sizi tanımalarını sağlayın. Bu iyi ilişkiler sizin sınıfta rahat olmanızı sağlayacaktır.

Gramerinizi Geliştirin:

Gramer, İngilizcenin bel kemiğidir. Grameriniz iyi olmazsa, hiçbir zaman iyi İngilizce biliyor olamazsınız. Bu yüzden gramerinizi geliştirin.

Sınavlara İyi Hazırlanın:

Sınavlara her bölüm için ayrı ayrı ve bütün olarak iyi hazırlanmış olarak girin.

Olumlu Tutum Geliştirin:

İngilizce öğrenmeye karşı olumlu bir tutum içinde olun. Bunu herşeyden önce kendiniz için öğrendiğinizi unutmayın. İngilizce öğrenmek için kendinize kişisel nedenler belirleyin. Mükemmeliyetçiliği bir kenara bırakın. Mutlaka hata yaparak öğreneceksiniz bunu asla unutmayın.

Gerektiğinde Yardım Alın:

Yardıma ihtiyacınız olduğunda, hiç çekinmeden ve beklemeden hocalarınızdan yardım alın.

Bize Sorun »

Lutfen mesajinizin anlasilir olmasina ozen gosteriniz.