Online İngilizce Eğitim

Online İngilizce Eğitim


Online İngilizce Eğitim

Haftada dört veya iki günden oluşan ingilizce kurs programlarına dahil olmaya vakti olmayan veya  eğitimini ev ortamında almak isteyen bir kesimin ihtiyacını karşılamak üzere online ingilizce eğitimi alternatifi ortaya çıkmıştır.

Tek bir bilgisayar ve internet bağlantısıyla eğitim alınabilen bu program hızla tüm dünyada yaygınlaşmıştır. Kullanıcılar program için bir miktar ücret ödedikten sonra ev ortamında, bilgisayar başında eğitim almaktadır. Peki, bu eğitim çeşidi ne kadar etkilidir?

Türkiye’nin öncü dil kurumlarından Sizin English Language Center yetkilileri online eğitimin çok güzel bir fırsat olduğunu ancak sadece bir destekleyici olarak düşünülmesi gerektiğini belirtmektedir. İnteraktif eğitimin en etkili dil öğrenme yöntemi olduğunu belirten Sizin English koordinatörü eğitim sürecinde ortamın dil eğitimine en uygun şekilde düzenlemesinin, bire bir iletişimin ve sınıf içerisinde olmanın öğrenme sürecine olan etkisinin öneminin altını çizmektedir.

2011 ve 2012 senelerinde art arda iki sene “Dünya Tüketici Ödülünü” alan Sizin English de online eğitimi kendi bünyelerinde kullandıklarını, öğrencilerine online ders tekrarı, soru sorma seansları ve kelime dersi imkânları sunduklarını; bu eğitimlerin öğrencilerinin gelişiminde oldukça etkili olduğunu ancak online eğitimin öğretici değil destekleyici yönünün kullanılması gerektiğini belirtmektedir.

Bize Sorun »

Lutfen mesajinizin anlasilir olmasina ozen gosteriniz.