ÜDS KURSU FİYATLARI

ÜDS KURSU FİYATLARI


ÜDS KURSU FİYATLARI

Kısa süreliğine kampanyalı ÜDS Kursu Fiyatı : 1090 tl den başlayan seçeneklerle…Detaylı bilgi için bize ulaşınız…

ÜDS Sınavı için, uzman eğitimci kadromuz ve sınava özel altyapımız ile sizleri de aramıza bekliyoruz.

ÜDS NEDİR?

ÜDS ( Üniversiteler Arası Kurul Yabancı Dil Sınavı ) ÖSYM tarafından düzenlenen bir İngilizce yeterlilik sınavıdır. Yılda iki kez ÖSYM tarafından belirlenen şehirlerde düzenlenir. ÜDS 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 24. maddesi gereğince hazırlanarak 31 Ocak 2009 tarih ve 27127 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan “Doçentlik Sınav Yönetmeliği” uyarınca doçent adaylarının da gireceği merkezi bir sınavdır. ÜDS sınavı pek çok kurumca yüksek lisans başvurusunda İngilizce yeterlilik belgesi olarak da kabul edilmektedir. Türkiye’de veya uluslararası düzeyde merkezi olarak yapılan yabancı dil sınavlarının ÜDS’ye eşdeğerlik durumları Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) tarafından belirlenmektedir. ÜDS, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler olmak üzere üç ayrı alanda, Alman, Fransız ve İngiliz dillerinde yapılmaktadır.

10 Soru »

 1. ece -

  ingilizce seviyem intermediate. üds’den çalışmadan 50 aldım. üds’den 80 almam gerekli, kendi çalışmamla bu puanı alabilirmiyim yoksa bir kursa gitmem daha mı verimli olur?

  • ingilizce seviyeniz bu programa hazırlanmak için yeterli görünüyor, ancak sınav için taktik bilgi de öğrenmek gerekiyor, bunun için sınav hakkında tecrübeli olan eğitmenlerden yardım almanızı tavsiye ederiz.

 2. enise -

  Üds ye gireceğim yalnız üds ve kpds’nin farkı nedir ?
  Üds kpds ye göre daha mı kolay acaba ??

  • aslında iki sınav arasında büyük anlamda bir fark yoktur, ancak kpds yi biraz daha geniş kapsamlı olarak düşünebilirsiniz.iki sınava da girin iki şansınız olur. üds alana yönelik olduğu için biraz daha kolay olduğu düşünülebilir.

 3. Başak -

  Yükseklisans düşünüyorum bunun için ÜDS yada KPDS puanı gerekiyor. Seviyemin Pre-Intermediate olduğunu düşünüyorum. Bu seviyemle sınav programına hazırlanabilir miyim siz ne önerebilirsiniz ve fiyatlandırması nasıl olur.

  • 55 gibi bir puan için iyi bir çalışma yaparsanız pre seviyesi yeterli olabilir.Ancak sınava kadar vaktiniz olduğundan inter+KPDS programı sizin için en uygunu olacaktır.Bunu netleştirmek için de önce seviye tespit sınavına girmenizi tavsiye ederiz.

 4. Online yds için netten kursa katılmak istiyorum 7 nisan sınavına yönelik, bu şekilde program açacaksanız bilgi vermenizi rica ederim

  • Merhaba Barış Bey, online izlenebilen derslerimiz mevcuttur, ancak bunu sadece içerideki derslere katılan öğrenciler şifreleriyle açabiliyor.

 5. Davut -

  aöf kredili sistem ingilizce 2 dersimden geçebilmek için kursa kayıt yaptırmak istiyorum bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ?

  • Merhaba Davut Bey, bunun için öncelikli olarak seviye tespit sınavına girmeniz gerekmektedir ki hangi seviyeden başlamanız gerektiğini görelim.Düzenli bir şekilde dersinize katılıp ödevlerinizi yaparsanız sınavlarınızı geçmekte zorlanmayacaksınızdır.

Bize Sorun »

Lutfen mesajinizin anlasilir olmasina ozen gosteriniz.