Work and Travel Katılım Zamanı ve Süresi

Work and Travel Katılım Zamanı ve Süresi


Work and Travel Katılım Zamanı ve Süresi

Adım Adım Work and Travel

1 – İngilizce seviyeniz danışmanlarımız tarafından ölçülür .

2 – Mülakatta başarılı iseniz yani iletişim kurabilecek kadar İngilizceniz varsa  ön kayıt işlemleriniz tamamlanır. Bu süreç; 450 $ ön kayıt ücretiyle birlikte; Exchange International Formu, CV, ikişer adet Türkçe ve İngilizce öğrenci belgesi ve 2 adet vesikalık fotonun verilmesi ile tamamlanır.

3 – Bu aşamalardan sonra iş bulma süreciniz başlayacaktır. İş tercihinizi Exchange International iş havuzu veya roadshow-jobfair organizasyonları ile netleştirebileceksiniz.

4- İşinizi kendi olanaklarınızla bulduğunuz taktirde; İşvereninize doldurtmak üzere EOAF ( Employment Offer Agreement Form ) u danışmanlarımızdan e-mail adresinize göndermesini isteyebilirsiniz. Bu formun işvereniniz tarafından doldurulup diğer formlarla birlikte Exchange International’e teslim edilmesi gereklidir.

5- İşiniz netleştikten sonra program ücretinin geri kalan kısmı tamamlanır ve ABD’de bulunma ve çalışma izin belgeniz  DS-2019 formu Exchange International tarafından getirtilir.

6- Exchange International; belirlediğiniz  tarih aralığında vize randevunuzu alır, vize  hazırlığı için danışmanınız tarafından bilgilendirilirsiniz.

7- Vizenizi aldıktan sonra gidiş-dönüş uçak bileti almanız gerekir. Uygun uçak bileti temininde Exchange International yardımcı olur.

8- Programa katılmak için gerekli şartlar tamamlandıktan sonra yani işiniz, konaklamanız, vizeniz ve uçak biletiniz netleştikten sonra ABD’ye gitmeden önce zorunlu Exchange International oryantasyonuna katılmanız gerekir.

2 Soru »

  1. eren -

    Programda çalışacağımız işi kendimiz mi belirliyoruz. Herşey dahil ücret ortalama ne kadar ?

    • ..Eren Bey Merhaba;

      Çalışacağımız işi derken neyi kastettiğini anlayamadım… Sanırım yurtdışı eğitimler için bilgilendirmeniz oldu, eğer öyle ise alev.c@Sizinenglshtr.com mail adresinden Alev Hanım size yardımcı olsun, kendisi yurtdışı eğitim sorumlumuzdur. İyi Günler Dilerim…

Bize Sorun »

Lutfen mesajinizin anlasilir olmasina ozen gosteriniz.